Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyOdolný smartphone CAT B15 jen tak lehce neutopíte!

Odolný smartphone CAT B15 jen tak lehce neutopíte!

Společnost CAT (Caterpillar), která je známá hlavně výrobou zemních strojů, nabízí už delší čas také vlastní odolné smartphony. Svůj nejnovější model bude nabízet pod označením B15. Očekávat od něj můžete odolnost proti prachu, vodotěsnost a i to, že dokáže fungovat v extrémních teplotách.

Smartphone běží na operačním systému Android 4.1 Jelly Bean a je osazen čtyřpalcovým displejem s WVGA rozlišením, který chrání před poškrábáním krycí sklíčko Gorilla Glass.

Procesor od společnosti MediaTek disponuje dvojicí fyzických jader na taktu 1,0 GHz. Asistují mu 512 MB operační paměti, 2000mAh baterie a 4GB interní úložiště pro data, které lze rozšířit pomocí slotu pro microSD karty. Na zadní straně umístěný fotoaparát se může pochlubit rozlišením pět megapixelů.

Velkou výhodou telefonu je podpora standardu IP 67, díky které je odolný proti prachu, vodě a nárazům. Bez problémů také dokáže fungovat v teplotách od ? 20 do + 55 stupňů Celsia.

Caterpillar plánuje prodávat svou novinku za doporučenou cenu 329 euro.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře