Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyOběd s šéfem Apple vydražili v aukci za 4,8 milionu korun

Oběd s šéfem Apple vydražili v aukci za 4,8 milionu korun

Za možnost poobědvat s Timem Cookem zaplatil neznámý zájemce dvě stě tisíc dolarů (přes 4,8 milionu korun). Vydražená částka však nepoputuje do rukou šéfa americké firmy, nýbrž bude použita na charitativní účely organizace Roberta F. Kennedyho (RFK Center for Justice & Human Rights), která se zabývá ochranou lidských práv.

Oběd se uskuteční v centrále Apple ve městě Cupertino v Kalifornii. Trvat by měl až 60 minut. Vítěz si může s sebou přivést jednoho hosta. Náklady na cestu a ubytování si však musí hradit sám. Kromě obědu jsou v ceně také dva VIP na budoucí konferenci výrobce.

Aukce se konala na stránkách Charity Buzz a postupně se do ní zapojilo na dvacet lidí. Vítězná nabídka se vyšplhala až na částku 200 tisíc dolarů (4,8 milionu korun). Výtěžek dostane mezinárodní nezisková organizace The RFK Center for Justice and Human Rights, kterou založili na památku Roberta F. Kennedyho jeho rodina a přátelé.

Aukce obědu s Timem Cookem byla poprvé veřejnosti nabídnuta v roce 2013. Zatímco sama aukční síň ohodnotila setkání na 50 tisíc dolarů, výsledná suma nakonec překročila astronomických 600 tisíc dolarů. Minulý rok zájemce o oběd s ředitelem Applu zaplatil 300 tisíc dolarů.

tim-cook-donates-his-fortune-charity-620x470

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře