Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyNintendo míří na trh s hrami pro chytré telefony

Nintendo míří na trh s hrami pro chytré telefony

Prvního titulu se dočkáme ještě letos, další pak budou následovat a do konce března 2017 jich bude celkem pět. Uvedl to Satoru Iwata, výkonný ředitel a prezident japonské společnosti během vyhlašování finančních výsledků.

O tom, jak se první hra bude jmenovat a na jaké platformy vyjde, zatím nepadla žádná zmínka. Nintendo na vývoji mobilních titulů spolupracuje se studiem DeNA Company, které má zkušenosti s vývojem pro Android a iOS, takže nějakou představu máme.

Už dříve obě firmy sdělily, že nové mobilní hry nebudou pouhými adaptacemi titulů, které již běží v přístrojích Nintenda, ale budou vytvořeny mimořádně pro použití v chytrých telefonech.

Plán, který počítá s pouhou pěticí vydaných her do března 2017, nezní zrovna moc ambiciózně, ale cílem Nintenda je, aby se každý z titulů stal obrovským hitem.

nintendo

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. To me hodne zajímá, Nintendo je porad pojem. Mohly by to byt dobre hry.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře