Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyO2 Czech Republic se rozděluje na dvě samostatné firmy

O2 Czech Republic se rozděluje na dvě samostatné firmy

Dnešním dnem nabývá účinnosti rozdělení O2 na dvě vzájemně nezávislé společnosti, které mají odlišný předmět podnikání a neexistují mezi nimi jakékoliv nadstandardní vztahy, které by mohly popírat účel rozdělení. Nová Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (CETIN) přebírá od O2 především telekomunikační infrastrukturu. Druhou firmou je retailový operátor O2.

Nové společnosti O2 a CETIN si rozdělí dosavadní podnikání původní O2 ČR. CETIN se zaměří na plánování, výstavbu a provozování mobilních sítí, metalických i optických pevných sítí, včetně celoplošné vysokokapacitní sítě datových komunikací pro všechny operátory na trhu. O2 bude nadále působit na českém telekomunikačním trhu v oblasti maloobchodu a poskytování služeb.

Koncoví zákazníci O2 Czech Republic rozdělení nijak nepocítí. Lidé i firmy budou od společností O2 a CETIN nadále dostávat služby v rozsahu a kvalitě, na jaký byli dosud zvyklí. Každá z obou jmenovaných společností navíc chystá své vlastní novinky v nabídce produktů a služeb, které představí již samostatně.

jarvis_556b543ee4b0325fb9a98568

Zdroj: TZ O2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře