Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyO procesor Exynos 8870 od Samsungu má zájem Lenovo i Meizu

O procesor Exynos 8870 od Samsungu má zájem Lenovo i Meizu

Na trhu s procesory si nejvíce konkurují tři společnosti – Qualcomm, MediaTek a Samsung. Právě poslední jmenované společnosti se přitom aktuálně nejvíce daří získávat zákazníky, respektive dostávat své procesory do jejich zařízení.

Samsung totiž podle nejnovějších dohadů dokázal na svou stranu přetáhnout dvojici top výrobců a to společnost Meizu a Lenovo. Zajímavé je, že dvojice výrobců by podle dostupných zpráv při výrobě měla využít čipset Exynos 8870. Jedná se totiž o méně výkonný procesor, tedy alespoň v porovnání s nejnovějším Exynosem 8890, kterým svou vlajkovou loď chce vybavit právě Samsung.

Bližší specifikace čispetu zatím nejsou známy, ale dá se předpokládat, že budou vybaveny osmijádrovým procesorem s dostatečně vysokým taktem a nízkou spotřebou energie.

Na to, zdali Samsung s Lenovem a Meizu nakonec skutečně začne spolupracovat, si ještě musíme počkat. My bychom se ale čispetům Exynos rozhodně nebránili v jakémkoliv zařízení. A co vy?

Exynos-5-Octa

Zdroj: pocketnow

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře