Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyChytré hodinky bez problémů zjistí, co píšete na mobilu

Chytré hodinky bez problémů zjistí, co píšete na mobilu

Student Tony Beltramellimu z Copenhagen University zjistil, že chytré hodinky dokáží podle pohybu vaší ruky zjistit, co zrovna píšete na mobilu. Můžete si je tedy zařadit do seznamu potenciálně nebezpečných věcí, které mohou narušit vaši bezpečnost a soukromí.

Na odhalení stisknutých čísel nebo znaků přitom stačí důkladně analyzovat pohyb ruky z dat z pohybových senzorů hodinek. Tony Beltramellimu tuto možnost demonstroval v přímém přenosu. Experti se přitom shodli, že tuto možnost lze použít i ku prospěchu. Každý člověk má při psaní údajně vlastní psací návyky, které by šlo použít ke zvýšení bezpečnosti, například k autorizaci při přihlašování do online služby.

O svou bezpečnost se zatím obávat nemusíte. Tony pro demonstraci použil data z hodinek, k nimž měl plný přístup. Na druhou stranu, co není dnes, může být za pár let. Proto je důležité, aby vývojáři hodinek už nyní začali posilovat jejich bezpečnost.

Zdroj: Gizmodo

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře