Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkynVidia vidí svou budoucnost v konzolích a autech. Smartphony odsouvá na druhou...

nVidia vidí svou budoucnost v konzolích a autech. Smartphony odsouvá na druhou kolej

Americká společnost se v uplynulých letech snažila zapadnout mezi významné hráče na poli čipových sad pro mobilní telefony a tablety, na nichž chtěla vystavět svou budoucnost v éře „post-PC“. Nyní je ale podle svého generálního ředitele v procesu opouštění tohoto byznysu. Důvodem je nejspíš to, že o čipy Tegra dlouhodobě není zájem.

Šéf nVidie Jen Hsun-Huang v rozhovoru pro server CNET uvedl, že firma se do budoucna pokusí se svým hardwarem prosadit spíše v herní oblasti a automobilech, kde podle svých slov může oproti konkurenci nabídnout „něco navíc“.

Představení prvních automobilů s čipy nVidie jsme se dočkali v lednu na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. Moderní čipsety Tegra do svých modelů integrovaly věhlasné značky Audi a Lamborghini.

Stejně tak se chce nVidia zaměřit na herní segment, kde si slušně vede kapesní konzole Shield s Androidem, pro kterou nedávno vyšly předělávky úspěšných her Portal a Half-Life 2, které někteří z vás jistě znají z počítačů.

huangZdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře