Středa, 26 června, 2024
DomůNovinkynVidia Shield 2: Tegra K1 na 2,5 GHz, 4 GB RAM a...

nVidia Shield 2: Tegra K1 na 2,5 GHz, 4 GB RAM a displej s vyšším rozlišením

V databázi androidího benchmarku AnTuTu se objevily základní specifikace druhé generace handheldu nVidie. Také nový Shield bude primárně zaměřen na hráče, kteří touží po supervýkonné konzoli a nehledají jen kompromisní zařízení.

Podle populárního testu byl Shield 2 vybaven čtyřjádrovou Tegrou K1 v 32bitové variantě s jádry Cortex-A15, která může pracovat v rozmezí 51 až 2524 MHz. Nejnovější čipset od Nvidie samozřejmě nadchne především náruživé hráče. 192 grafických jader je postaveno na architektuře Kepler, která se používá i v běžných grafických kartách.

Kapacita RAM se zvýší z původních 2 GB na 4 GB, což vývojářům otevře prostor pro uvádění opravdu náročných her. Vylepšení se dočká i LCD displej. Rozlišení vzroste ze 720 × 1 280 obrazových bodů na 810 × 1 440 bodů. Hodnota úhlopříčky není známa. Vestavěné úložiště bude mít kapacitu 16 GB.

Předfinální vzorek handheldu měl také přední kameru s rozlišením 0,3 megapixelu, což odpovídá 480 × 640 pixelům. První Shield fotoaparát neměl žádný. Konzole v nefinální verzi běžela na operačním systému Android 4.4.2 KitKat.

Datum uvedení a cena jsou neznámé, ovšem něco nám říká, že k vydání nového Shieldu 2 by mohlo dojít už v létě.

nvidia-shield-sequel-antutu

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře