Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzePro hračičky: Buzz Launcher vám nesmí chybět!

Pro hračičky: Buzz Launcher vám nesmí chybět!

Jste unavení ze stále stejného vzhledu vašeho zařízení? Opakující se widgety, podobné icon packy a launcher jeden jako druhý váš hlad po něčem úplně novém ne a ne utišit? Pak jste tu správně. 

Buzz Launcher je jeden z mnoha skvělých a dostupných launcherů – oproti jiným se však liší všestrannou funkčností a svou vlastní komunitou takzvaných „themerů“, kteří mají na svědomí tak široký výběr hotových témat, že nevybrat si je nadlidský úkol. Masivní portfolio motivů, z nichž mnohé jsou hluboce integrované a typický Androidí look nepřipomínají ani omylem, jsou mistrovsky propracované. Pryč jsou časy, kdy byla potřeba k vytvoření dokonalého vzhledu lenochodí trpělivost, root a technické znalosti. Jednoduchost, efektivnost a především snadná použitelnost uchvátí na Buzz Launcheru každého typického Androidího rýpala.

V případě, že nemáte ucelenou představu o tom, co obecně od launcheru čekat: launcher je aplikace, která změní celé uživatelské rozhraní a způsob, jakým se zařízením budete komunikovat. Užitečnost takového launcheru spočívá zejména v rychlé změně nevyhovujícího designu výrobce bez nutnosti investovat čas a energii do rootu zařízení a nahrávání zvoleného firmwaru.

K obrazu svému

Celý koncept Buzz Launcheru stojí na již zmiňovaných tématech, proto nemá žádnou základní podobu. Po stažení však dostanete na výběr z několika rozličných hlavních motivů, které si v zařízení pro začátek aplikujete. Po podrobné tour a tipech od aplikace startuje výběr vzhledu, na něž si nějakou tu hodinku času dopředu udělejte – témat je opravdu mnoho a když už vítězoslavně zvoláte heuréka, tak se vzápětí objeví motiv ještě o malinko lepší. Máte Velikonoční náladu? Žádný problém. Rádi byste se pyšnili plochou s tématem oblíbeného hrdiny? Bez problémů. Chcete něco smyslnějšího, jemného? V pořádku. Jste minimalista? I vy si Buzz Launcher zamilujete!

wpid-screenshot_2014-04-23-19-37-23.pngwpid-screenshot_2014-04-23-19-48-15.pngwpid-screenshot_2014-04-23-19-44-19.png

U každého motivu je v alternativním storu viditelný počet stažení, kolika lidem se líbil a k dispozici jsou také komentáře. V popisu zjistíte, co dané téma obsahuje za widgety, na jaké ikony aplikací se můžete těšit a k užitku bývají také screeny ploch. Po sáhodlouhém hledání mezi všemožnými variantami se tedy pro jednu rozhodnete. Jednoduše celý balíček stáhnete pomocí trochu nevýrazně umístěného tlačítka download a zavítáte na svou proměněnou obrazovku. V tuto chvíli se nelekejte – téma potřebuje ještě trochu dotvořit. Pohodlnější uživatele tato skutečnost nepotěší, nadšené hračičky ale možnost dalšího vyšperkování jistě neurazí.

K plnému fungování zvoleného motivu je potřeba dostahovat chybějící widgety. Sama jsem se s použitím placených widgetů ještě nesetkala, ačkoli jsem vyzkoušela mnoho zajímavých vzhledů. Použité widgety v tématu sami nijak neupravujete. Po stažení stačí jen ťuknout na vyznačené místo, kde by se měla položka nacházet, a ta okamžitě zaujme své místo v předpokládané podobě.

Kustomizace na prvním místě

Se zvoleným tématem lze následně provádět absolutně cokoli. Zvětšovat, přesouvat, měnit elementy, přejmenovávat, přisuzovat určitým ikonám různé akce, pohrát si s animací domácí obrazovky, úplně schovat oznamovací lištu… Zkrátka a dobře lze vše, co vás napadne. Cíleně tak změníte smartphone z továrny na opravdu „vlastní“. Na ploše také potěší notifikace a klasická možnost tvorby složek. Samotné menu aplikací je pro každé téma vzhledově stejné. Změnit lze pouze rozložení, průhlednost celého menu nebo aplikace seřadit podle různých kritérií. Mně se však natolik zalíbily originální ikonky, že všechny používané aplikace soustřeďuji na samostatnou plochu pouze na homescreenu, tudíž menu takřka nepoužívám.

Kromě všech zmiňovaných funkcí se může Buzz Launcher chlubit aktivní komunitou i vývojáři. Na druhou stranu, obrovský výběr témat a nutnost úprav by pro mnohé mohlo představovat otravnou překážku. Občas umí launcher zazlobit pomalejším načítáním plochy, což je často zapříčiněno špatnou optimalizací motivů. Baterii nijak nedrancuje, spotřeba se zvýší jen nepatrně.

Prohlédněte si galerii různých témat:

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Buzz launcher/“/]

Verdikt:

Buzz Launcher je zkrátka o univerzálnosti a možnosti volby. Dostane vás z komfortní zóny, představí skvělé aplikace a widgety, které byste nacházeli sami jen těžko a tak nějak dokáže každého přesvědčit, že právě on je ten pravý launcher. To vše bez kompromisů a s cenovkou zdarma.

Co se mi líbilo:

  • Obrovská databáze všemožných témat
  • Výborná možnost kustomizace úplně všeho
  • Vše je zdarma a bez reklam
  • Skvělá ukázka, jak moc je vzhled Androidu přizpůsobitelný

Co se mi nelíbilo:

  • Špatná optimalizace některých témat
  • Nutnost dotvářet stažené motivy

[appbox googleplay id=com.buzzpia.aqua.launcher]

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře