Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkynVidia přichází s platformou Kai: levné a výkonné tablety s Androidem mají...

nVidia přichází s platformou Kai: levné a výkonné tablety s Androidem mají zelenou

Již v průběhu léta by se mohly na trh dostat multimediální tablety vybavené Tegrou 3 s cenovkou 199 dolarů. Alespoň takový je plán vedení kalifornské společnosti nVidia, etablovaného výrobce na poli grafických čipů.

Poprvé o tom Jen-Hsun Huang, generální ředitel nVidie, hovořil na počátku dubna. V rozhovoru s deníkem New York Times tehdy uvedl, že cena sedmipalcových přístrojů by mohla klesnout až někam k hranici 199 dolarů. Informovali jsme vás o tom v této zprávě.

Od té doby uběhly skoro další dva měsíce a nic moc se nedělo. Až do včerejška, kdy nVidia představila svou novou platformu Kai, díky které bude možné vyrábět levné čtyřjádrové tablety se systémem Android.

Kai není platforma jako taková, ale spíše plán, který pomůže učinit tablety levnější a tím pádem i dostupnější. Informací o Kai je ale zatím pomálu.

Mluvčí americké společnosti se vyjádřil následovně:

?Naší strategií je jednoduše umožnit vývoj tabletů s čtyřjádrovým procesorem a systémem Android Ice Cream Sandwich, který by je přinesl na trh s cenou 199 dolarů. A způsobu, kterým toho chceme dosáhnout, je platforma Kai. Chceme vyvinout tablet, který bude výkonný jako Tegra 3 avšak bude méně energeticky náročný. K tomu by mělo pomoci použití inovativních postupů, kterými se minimalizuje energie spotřebovaná displejem, a zároveň nasazením levnějších hardwarových komponent?.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře