Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůNovinkyS novým Swarmem pro iOS se checknete z notifikační lišty

S novým Swarmem pro iOS se checknete z notifikační lišty

Rychleji než kdy předtím. Nová verze geolokační aplikace Swarm pro iOS nyní umožňuje ohlášení polohy z notifikační lišty. Widget rozpoznává místo automaticky a navíc zobrazuje i krátký seznam přátel.

Uživatelé sítě Foursquare mohou jásat – tedy ti, kteří ji využívají především ke sdílení své polohy s přáteli. Do iOS verze její aplikace Swarm přibyla možnost rychle se checknout přímo z notifikační lišty. Vývojáři využili možnosti iOS přidávat do seznamu s notifikacemi widgety. Ten od Swarmu sám pozná kavárnu, kde se aktuálně nacházíte, a pro sdílení polohy s vašimi kontakty stačí jediný dotek  – přičemž podle prvních ohlasů funkce funguje poměrně spolehlivě.

swarmswarm

 

Widget také zobrazuje krátký seznam přátel, kteří se nacházejí ve vašem okolí. Odpadá tak nutnost pro základní úkony otevírat samotnou aplikaci, checkin jde provést i přímo z obrazovky uzamčení. Nová verze má proto potenciál oslovit ty, kteří Swarm nepoužívali právě proto, že jim systém oznamování polohy připadal složitý. Jestli se podobného řešení dočkáme i na Androidu není jasné – společnost se o něm nezmiňuje.

Foursquare svoji aplikaci rozdělil na dvě v květnu 2014 – vznikl tak Swarm specializovaný na sdílení polohy s přáteli a Foursquare, určený pro vyhledávání zajímavých podniků v okolí. Cílem změn bylo zpříjemnit práci těm, kteří využívají jen jednu část populární geolokační sítě.

Novou verzi Foursquare můžete stahovat z App Store:

[appbox id870161082 appstore ]

Zdroj: Blog Foursquare, fotografie: The Verge

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře