Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyNový Zéland vyrazil do boje s kyberšikanou, provinilcům hrozí vězení

Nový Zéland vyrazil do boje s kyberšikanou, provinilcům hrozí vězení

Kyberšikana je druh šikany, který využívá moderní prostředky (mobily, počítače, sociální sítě atd.). Spousta zemí si s ní neumí poradit a tak tuto problematiku raději přehlížejí, některé se ale přesto všechno snaží.

Tak například Nový Zéland nově zavedl zákon, v jehož rámci uživatelům sociálních sítí zakazuje odesílat zprávy s rasistickým podtónem, s urážkou hendikepovaných lidí či jejich náboženství, s nevybíravým sexuálním podtónem a se všemi dalšími narážkami a hláškami, které by mohly vážně narušit psychické zdraví příjemce zprávy. Pokud tento zákon porušíte, hrozí vám až dva roku vězení.

Zákon o kyberšikaně byl na Novém Zélandu přijatý poměrně vroucně. I on si však našel své odpůrce, kteří tvrdí, že podle něj by se do problémů mohly dostat děti, nebo lidé, kteří to se zprávami myslí dobře. Co si o této problematice myslíte? Považujete zákon o kyberšikaně jako krok vpřed? Dejte nám vědět.

kybersikana2

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře