Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyNový světový rekord v rychlosti psaní SMS má hodnotu 18,19 sekundy

Nový světový rekord v rychlosti psaní SMS má hodnotu 18,19 sekundy

Sto šedesát znaků za 18,19 sekundy. Tak vypadá specifikace nového světového rekordu v rychlosti psaní textových zpráv. Byl vytvořen sedmnáctiletým teenagerem z Brazílie za pomoci mobilního telefonu Samsung Galaxy S4 a klávesnice Fleksy.

Guinnessova kniha rekordů je opět přepsána. Svět má totiž nového rekordmana v rychlosti psaní SMS. Text, který je již několikátým rokem oficiálně používám k pokořování světových rekordů, zvládl nejrychleji napsat Marcelo Fernandes Filho z Brazílie. Rekord byl vytvořen za pomoci klávesnice Fleksy, která je jako samostatná aplikace dostupná pro iOS a Android, na chytrém mobilním telefonu Galaxy S4 ve městě New York. Předchozí rekord měl hodnotu 18,44 sekundy.

Textová zpráva, kterou musel Marcelo napsat, měla 160 znaků a zněla takto: „The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human“ (v překladu: „Břitvozubé piraně rodu Serrasalmus a Pygocentrus jsou nejdravějšími sladkovodními rybami na světě. Ve skutečnosti jen zřídka napadají lidi“).

Nový rekordman podle vlastních slov vypiloval své psací schopnosti poté, co ve vzteku zničil kladivem svůj notebook značky Dell, protože u něj začal „blikat“ monitor, a od té doby spoléhá výhradně na svůj dotykový telefon.

[appbox googleplay com.syntellia.fleksy.kb]

[appbox appstore id520337246]

Zdroj: Time

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře