Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyNový smartphone Nokia X2 s upraveným Androidem se představí 24. června

Nový smartphone Nokia X2 s upraveným Androidem se představí 24. června

Nokia to zkusí s Androidem i podruhé. Dnes uveřejnila pozvánku, která láká na představení nového telefonu X2. Mělo by se jednat o jednoduchý, a tedy i levný chytrý telefon, který bude postrádat služby od Googlu.

Jestliže Nokia X používá systém Nokia Software Platform X 1.0 (upravený Android 4.1.2), tak připravovaný nástupce bude mít softwarovou platformu Nokia X postavenou na novějším Androidu 4.3.

Nový smartphone si polepší i po stránce výbavy. Databáze benchmarku AnTuTu před nedávnem prozradila, že model X2 dostane 4,3palcový displej a procesor Snapdragon 200, kterému s vykreslováním grafiky pomůže čip Adreno 305. Paměť RAM vzroste z 512 MB na 1 GB. Uživatelská paměť s kapacitou 4 GB by měla zůstat zachována. Specifikace předchůdce X zahrnuje 4palcový displej, procesor Snapdragon S4 s grafikou Adreno 203 a jen 512 MB RAM.

Zatímco první pokus Nokie s upraveným Androidem měl pod displejem senzorové tlačítko, tak pro ovládání novinky X2 poslouží mechanický ovládací prvek, podobně jako iPhonů nebo telefonů řady Galaxy S.

Nepřehlédněte naši recenzi:

gsmarena_001

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Nokia by se měla držet kopyta, aneb výroby mobilů s Windows Phone. Sestřenka tu Nokii X má a je to hnus fialovej… pomalý atp

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře