Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyNový Huawei P50 Pro je ztělesněním nové éry fotomobilů

Nový Huawei P50 Pro je ztělesněním nové éry fotomobilů

Huawei představil dva z nejočekávanějších chytrých telefonů tohoto roku. Oba telefony přitom pocházejí z dobře známe řady P a navazují tak na generaci chytrých telefonů, která je synonymem pro prvotřídní fotografie, pokrokové technologie a prémiový design. Huawei P50 Pro se může pyšnit revolučním XD Optics a technologií True-Chroma, díky které zachytíte svět v jeho skutečných barvách. Oba telefony bude možné koupit v předprodeji od 26.1.2022. Ke koupi navíc dostanete zajímavé dárky.

Huawei P50 Pro bude dostupný ve dvou barvách Cocoa Gold (Kokosově zlatá) a Golden Black (černá) za cenu 29 999 Kč. Tento chytrý telefon opět posouvá hranice fotografování mobilním telefonem a dnešním dnem vstupuje do nové éry Huawei Image TM, s technologiemi Huawei XD Optics a XD Fusion Pro Image Engine, které jsou součástí hlavního fotoaparátu Dual-Matrix.  Uživatelé obzvlášť ocení funkci True-Chroma, díky které budou jejich fotky zářit přírodními barvami a detaily budou zachyceny ostřeji než kdy předtím. Zjednodušený geometrický design nechá fotoaparátu Dual-Matrix skutečně vyniknout.

„Řada Huawei P pro nás znamená vášeň a odhodlání nabídnout našim zákazníkům chytrý telefon, který je nejen kvalitní, ale nabízí i skvělý fotografický zážitek,“ říká Richard Yu generální ředitel spotřebitelského podnikání společnosti Huawei.  „Huawei P50 Pro je znovu zrozená legenda, která pro Huawei znamená nový začátek a posun k profesionální fotografii. Poprvé jsme využili technologii Huawei XD Optics a zakomponovali jsme ji do chytrého telefonu. Začíná tak nová éra fotomobilů,“ dodává.

Čistý a elegantní design

Dva páry čoček. Tento design fotoaparátu se poprvé objevil u Huawei P9. Nový Huawei P50 Pro s Dual-Matrix kamerou nabízí nekonečné množství možností. Jeho vynikající výkon posouvá hranice fotografování na chytrém telefonu. True-Form Dual-Matrix fotoaparát umožňuje zachytit to, co vidíte, s původními barvami a zvýšenou čistotou. Vylepšený portrétní režim a nové chytré funkce hravě pomohou vytvářet poutavé fotografie či videa.  Díky 120° ultra širokoúhlému snímači je možné snadno zachytit nádheru moří, hor i oblohy. Vše se lehce vejde do 256 GB paměti. O dostatek energie se stará baterie s kapacitou 4360mAh s duálním Huawei SuperCharge nabíjením, které zahrnuje Huawei 66 W kabelový SuperCharge a bezdrátové nabíjení Huawei SuperCharge s výkonem 50 W.

I přes větší, 6,6palcový OLED displej, který byl individuálně vyladěn tak, aby zobrazoval přírodní barvy bez úprav a výkonnější baterii, byl Huawei P50 Pro navržen tak, aby byl lehčí, užší a snadněji padl do ruky. Nový OLED displej, který je po stranách zaoblený, podporuje obnovovací frekvence obrazovky 120 Hz a vzorkovací frekvence 300 Hz, což nabízí plynulý zážitek ze sledování jakéhokoliv obsahu. Navíc je odolný proti vodě a prachu díky certifikaci IP68.

Pro milovníky fotografie

Nový Huawei P50 Pro má stejně jako jeho předchůdci vynikající fotografické vlastnosti a potěší tak každého nadšence svou schopností pořizovat fotky, které dosahují profesionálních kvalit, ať už je to barvou, nebo ostrostí. Huawei P50 Pro má navíc jako první na trhu takzvaný Dual-Matrix fotoaparát s RGB čočkou, monochrom čočkou a širokoúhlým senzorem. Díky technologiím True-Chroma Shot a XD Fusion Pro pořídíte ostřejší, čistší fotografie ve věrných barvách. Optika Huawei XD Fusion Pro navíc umožňuje světlu více proniknout do čočky, záběry jsou pak jasné a ostré i za horších světelných podmínek.

Nový periskopový objektiv s optickým zoomem 100 x zase umožňuje přiblížit si objekty, které jste dříve mohli vyfotit jen stěží.  Ultra širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 13 mm pro využijete pro širokoúhlé snímky a podporu makro fotografie zase pro objekty, které chcete vyfotit ze vzdáleností 2,5cm od objektivu. Takový je nový Huawei P50 Pro.

True – Chroma Image Engine je vybaven vylepšeným systémem snímání okolního světla a širokým nastavením barevného gamutu P3, který pokrývá více než 2 000 barev, a reprodukuje tak svět ve všech jeho skutečných barvách. Díky této funkci navíc zachytíte ostré a živé detaily i při horších světelných podmínkách.

 

Videa v rozlišení 4K

Huawei P50 pro podporuje nahrávání videí v rozlišení 4K.  Díky širokoúhlému přednímu fotoaparátu s úhlem záběru 100° a automatickému ostření s funkcí AIS proti roztřesení, a duálnímu videu zepředu i zezadu, můžete vytvářet působivá videa přesně podle svého gusta. Pro úpravy videí oceníte aplikaci Petal Clip, ve které si můžete vybrat z velkého množství filtrů a efektů. Staňte se režisérem vlastního života.

Poháněn systémem EMUI 12

Huawei P50 Pro je poháněn systémem EMUI 12. EMUI 12 dodržuje principy minimalismu a realismu a vytváří inovativní vzhled uživatelského rozhraní, který oživuje digitální svět. Pečlivě kalibrovaný gradient vytváří na displeji skutečný pocit hloubky. Uživatelské rozhraní používá jako základní barvy jednoduchou černou, bílou a modrou barvu, což mu dodává čistý a elegantní vzhled.  EMUI 12 podporuje bezkrokové nastavení váhy písma. Díky této funkci mohou uživatelé libovolně přizpůsobit velikost písma svým preferencím.

Navíc přichází s vylepšeným ovládacím panelem, který uživatelům nabízí snadnější a intuitivnější způsob, jak propojit více zařízení dohromady. Na Huawei P50 Pro mohou uživatelé otevřít ovládací panel přejetím dolů z pravého horního rohu. Tato akce nezasahuje do aktivních úloh a umožňuje uživatelům přístup k ovládání hudby a také k nastavení Wi-Fi a Bluetooth.

V případě chytrých funkcí se Huawei P50 Pro napojuje na unikátní distribuovanou technologii Huawei, která umožňuje uživatelům přeměnit smartphone na flash disk pro PC. Pomocí Huawei P50 Pro mohou uživatelé přenášet své hovory MeeTime na chytrý televizor a hovor vést s využitím většího displeje, fotoaparátu a reproduktorů. Hovory MeeTime dále podporují hlasové a videohovory v HD rozlišení až s 12 stranami.

EMUI 12 je výkonnější a bezpečnější ve srovnání se staršími verzemi. Distribuované bezpečnostní funkce umožňují hesla a rozpoznávání obličeje na více zařízeních. To zajišťuje, že pouze správná osoba na správném zařízení získá správný přístup k datům.

Zcela revoluční Huawei P50 Pocket

Huawei P50 Pocket je luxusní designový smartphone s ohebným displejem. OLED obrazovka o velikosti 6,9 palce s poměrem stran 21:9 přináší pohlcují zobrazení. O notifikace nejste ochuzeni ani ve složeném stavu. Inovativní funkce totiž umožňují jejich zobrazení, i když je telefon složený. Obrazový engine True-Chroma umožňuje zobrazovat věrné barvy a oživuje jejich jemné vlastnosti a rozdíly. Baterie má kapacitu 4 000 mAh a Huawei SuperCharge s výkonem 40 W ji zase dokáže velmi rychle nabít. Odemykání obličejem či otiskem prstu je samozřejmostí.

Huawei P50 Pocket disponuje fotoaparátem s technologií Ultra Spectrum, která dokáže zachytit opravdovou krásu světa v jeho přírodních barvách. Revoluce přichází i v režimu selfie. Zadní obrazovka vám totiž umožní kontrolu oznámení, přijímání hovorů, přístup k navigaci, ovládání hudby a další i během focení. A co víc? Telefon dokáže detekovat, zda jste si obličej natřeli opalovacím krémem a pomáhá tak lépe chránit pokožku.

Huawei P50 Pocket bude dostupný v paměťové verzi 8 + 256 GB v barvě White (bílá).

Kde je můžete získat?

Huawei P50 Pro a P50 Pocket bude možné koupit v předprodeji od 26.1.-6.2.2022. Ke koupi navíc dostanete zajímavé dárky. K Huawei P50 Pro dostanete sluchátka Huawei FreeBuds Pro a k Huawei P50 Pocket dostanete designová sluchátka ve tvaru rtěnky Huawei FreeBuds Lipstick.

Oba telefony bude možné koupit na e-shopu Huawei za následující ceny:

  • Huawei P50 Pro za 29 999 Kč
  • Huawei P50 Pocket za 34 999 Kč
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře