Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyNový doplněk promění útočné pušky v chytré zbraně s připojením na internet

Nový doplněk promění útočné pušky v chytré zbraně s připojením na internet

Zpravodajský web RT uvedl, že do vznikajícího internetu druhé generace (internetu věcí) brzy přibudou i inteligentní zbraně.

Postará se o to speciální modul, jímž se budou moci vybavit útočné pušky legendárního výrobce Kalashnikova. Speciální modul pušky obohatí o schopnost monitorovat situaci na bojišti a případnou možnost sbírat důležité informace, které poslouží k následné analýze dat a zlepšení bojové techniky skupiny, či jedince. Online modul dokáže spolupracovat s GPS, ale i s ruským systémem GLONASS.

„Díky integraci speciálních senzorů do ruční zbraně, které fungují prostřednictvím technologie internetu věcí, získají pušky Kalashnikov zcela novou funkcionalitu.“ uvedla společnost v tiskové zprávě společnost StarNet Alliance, která má na vývoji této novinky největší podíl.

„Podle našich odhadů je na světě přibližně 150 milionů pušek AK-47. Zavázali jsme se, že se naše technologie bude prodávat nejen na ruském trhu, ale i v jiných zemích světa.“ dodala společnost stran dostupnosti modulu.

Cena zařízení byla stanovená na 465 dolarů, tedy asi 11 500 korun.

Zdroj: RT

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Nová funkcionalita spočíva predovšetkým vo veľmi presnom zameraní zbrane a jej držiteľa a v možnosti následnej likvidácie na diaľku s vysokou presnosťou. Už vidím blbca, ktorý to bude na zbrani mať a ktorého pohyb bude sledovať každý, od verejnosti, cez špionážne agentúry, nepriateľov až po vlastných 🙂 Ešte do toho natrepať Androida a „vojak budúcnosti“ je tu 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře