Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyMobilní 5G sítě budou až 20× rychlejší než 4G, komerční provoz začne...

Mobilní 5G sítě budou až 20× rychlejší než 4G, komerční provoz začne v roce 2020

Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) předběžně odsouhlasila definici další generace mobilního internetu. 5G síť přijde s rychlostí až 20 Gbps a stane se základním pilířem internetu věcí.

Distribuci mezinárodního spektra pro 5G odstartuje unie v průběhu roku 2019.

„5G síť bude mít kapacitu na poskytování přenosu dat s prémiovou rychlostí více jak 100 Mbps pro více než 1 milion připojených zařízení v internetu věcí na jeden čtvereční kilometr. Díky rozšířené kapacitě přenosu dat budou opět o něco přístupnější jak video-služby tak i holografická technologie“ nechalo se slyšet ministerstvo vědy.

Film ve vysokém rozlišení bychom přes 5G teoreticky mohli stáhnout třeba i do 10 sekund, bohužel skutečné přenosové rychlosti budou mnohem nižší.

Samozřejmě rychlost připojení k internetu omezuje i samotný hardware. Aktuálně nejrychlejší LTE standardu Cat 9 dosahuje maximální rychlosti stahování 450 Mbps. Tento modem najdete ve Snapdragonu 810 od Qualcommu.

Veřejné představení 5G technologie a jejích možností proběhne v roce 2018 na zimní olympiádě v jihokorejském okrese Pyeongchang.

Zdroj: TKT

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Paní Lipertova, doporucuji nepsat o věcech, kterým nerozumíte. Nechápu, jak si můžete poplést mbps a gbps s MB/s a GB/s, zvlášť, když v originálním článku je to správně.

    „The 5G network will also have a capacity to provide more than 100 megabits-per-second average data transmission to over one million Internet of Things devices within 1 square kilometer. “

    „5G síť bude mít kapacitu na poskytování přenosu dat s prémiovou rychlostí více jak 100 MB za sekundu pro více než 1 milion připojených zařízení v internetu věcí na jeden čtvereční kilometr“

    „100 megabits-per-second“ OPRAVDU NENI „100 MB za sekundu“.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře