Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyNový čtyřpalcový iPhone bude představen 21. března

Nový čtyřpalcový iPhone bude představen 21. března

Společnost Apple chystá na březen tiskovou konferenci, na které bude odhalovat novinky s logem nakousnutého jablka. K vidění by měly být hned dvě. Čtyřpalcový iPhone se a menší verze iPadu Pro. Původně se spekulovalo o datu 15. března, ale vše je nakonec jinak. Respektovaný novinář John Paczowski z Buzzfeed tvrdí, že keynote proběhne o šest dnů později, tedy 21. března.

Nový iPhone se má být menší než poslední generace chytrých telefonů od Applu s označením 6s. Obrazovka bude čtyřpalcová, novinka tedy bude v podstatě stejně velká jako stařičký iPhone 5, což koneckonců potvrdily už dříve uniklé snímky.

Proti pětce má být ale nový model citelně výkonnější, v podstatě má jít o kombinaci technických dovedností iPhonů 6 a 6S. Výkon mobilu má udávat procesor A9, dále nemá chybět čtečka otisků, podpora platebního systému Apple Pay nebo funkce Live Photos. Displej s technologií 3D touch však nový iPhone pravděpodobně nedostane.

Na stejné tiskové konferenci má Apple představit také 9,7palcový iPad Pro s procesorem A9X a nové řemínky pro hodinky Watch.

jabko

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře