Sobota, 18 května, 2024
DomůNovinkyNový Android? Zatím jen pro tři procenta vyvolených

Nový Android? Zatím jen pro tři procenta vyvolených

Nejnovější verze s číslem 4.0 a označením Ice Cream Sandwich byla představena již v říjnu loňského roku. Zatím ji ale používají necelá tři procenta majitelů zařízení s Androidem a jen tak brzy se to nezmění.

Na počátku roku byl ?čtyřkový? systém nainstalovaný na pouhém jednom procentu zařízení. Za růstem v posledních týdnech stojí distribuce nového systému na smartphony Galaxy S II a HTC Sensation.

Více než rok starý Android 2.3 dnes pohání šedesát tři procent zařízení. Jeho růst se ale v posledních týdnech, zdá se, konečně zpomalil.

Před dvěma lety se v tuto dobu nacházel na přibližně jednom procentů přístrojů. Tehdy vládla populárnímu systému verze Froyo (zmrzlinový jogurt).

Již dnes je zřejmé, že Android 4.0 se stane standardem mezi novými telefony až v druhé polovině roku. Vše zatím stojí a padá s aktualizacemi stávajících zařízení, které výrobců trvají až nezdravě dlouho. Uživatelé jsou netrpěliví?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře