Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyNovinář z al-Džazíry dostal pokutu za pouštění dronů

Novinář z al-Džazíry dostal pokutu za pouštění dronů

Francouzský soud vynesl rozsudek nad novinářem panarabské televize al-Džazíra Tristanem Redmondem. Za pouštění dronu během bezpečnostní pohotovosti vyvolané nočními přelety bezpilotních letadel nad Paříží mu udělil 1000 eurovou pokutu. 

Vedle zaplacení stanovené pokuty mu soud nařídil také zabavení dronu. Tristan Redmond byl jedním ze tří novinářů, kteří se prohřešku dopustili. Odsouzen byl pouze on. Přitom mu hrozila pokuta až 75 tisíc eur a roční odnětí svobody k tomu.

Televize al-Džazíra uvedla, že trojice natáčela reportáž o záhadných přeletech bezpilotních letadel. Francouzské bezpečnostní orgány s nimi mají problémy již několik dní. Drony se postupně objevily nad Eiffelovou věží, Invalidovnou, Náměstím republiky a Náměstím svornosti. O několik týdnů pak byly spatřeny dokonce i nad základnou vojenských jaderných ponorek, která je považována za vůbec nejstřeženější místo Francie.

Francouzské úřady jsou ve stavu pohotovosti po masakru v redakci týdeníku Charlie Hedbo během něhož zemřelo 17 lidí.

Redmondův obhájce se nechal slyšet, že rozsudek mu přijde nepřiměřený, neboť novinář pouze vykonával svou práci.

dron

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře