Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNové zařízení od ASRock potěší každého smartphonistu

Nové zařízení od ASRock potěší každého smartphonistu

Existují obyčejné cestovní směrovače, které fungují jako jejich názvy napovídají, a pak jsou tu přístroje, které je překonávají. Jedním z nich je také ASRock H2R, který kromě funkce cestovního směrovače může sloužit také jako adaptér pro ethernet, nebo dokonce dongle náhrada HDMI pro Apple TV nebo Google Chromecast.

Představte si sami sebe jako osamělého cestovatele. Unavený z cest se ubytujete v ošumělém penzionu. Bezmyšlenkovitě přepínáte mezi zahraničními programy a cítíte se „odpojen“. Čelíte jedné z primárních lidských obav – máte strach z neexistence silného a trvalého WiFi signálu. Vaše jediná spása v téhle situaci je ASRock H2R a fungující kabel RJ45 LAN.

Na první pohled se může ASRock H2R jevit jako zvláštně vypadající herní router G10. Ve skutečnosti jde o šikovnou kombinaci cestovního směrovače, který poskytuje nejen bezdrátové připojení na internet, ale také funguje jako adaptér pro Ethernet s portem RJ45 LAN. Navíc, pokud jej nainstalujete do televizoru nebo monitoru přes rozhraní HDMI, H2R je schopen dělat mirorring neboli promítání displeje vašeho mobilního přístroje na velké obrazovce přes WiFi. Nejlepší ze všeho je fakt, že H2R je kompatibilní se všemi druhy mobilních zařízení, včetně těch s iOS, Androidem i Windows Phone.

265

Víceúčelový kapesní HDMI 2-in-1 router dongle je doplňkem k nadcházejícímu hernímu routeru G10, ale prodávat se bude také samostatně. Doporučenou cenu obou novinek společnosti ASRock však bohužel zatím neznáme.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře