Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyNové Lumie nabídnou špičkový výkon, ale budou stát stejně jako iPhony 6s

Nové Lumie nabídnou špičkový výkon, ale budou stát stejně jako iPhony 6s

Microsoft chystá na 6. října velkolepou tiskovou konferenci, na které představí nové telefony řady Lumia s Windows 10 Mobile. Ty podle posledních spekulací vůbec nebudou levné. Server smartphonefrance.info tvrdí, že mají stát jen o něco méně než nové iPhony 6s a 6s Plus.

Dvě nové Lumie mají být velmi dobře vybavené smartphony. Menší model má mít 5,2palcový displej, větší provedení XL pak 5,7palcový. V obou případech má jít o panel s velmi vysokým rozlišením QHD (2 560 × 1 440 px).

Velkým tahákem obou telefonů bude také kvalitní PureView fotoaparát a výkonné procesory Snapdragon 808 (Lumia 950) a Snapdragon 810 (Lumia  950 XL) od Qualcommu. Ve výbavě novinek nemá chybět ani skener oční duhovky.

Při pohledu na výbornou specifikaci není žádným překvapením, že cena Lumií bude hodně vysoká. Francouzský server nicméně uvádí, že zákazníci k telefonům dostanou i hodnotné příslušenství, a to v ceně 200 eur, tedy v přepočtu skoro pět a půl tisíce korun. Ale jaké konkrétně, tak to zatím není známo.

Microsoft nové Lumie představí už 6. října. Kromě telefonů by měl v New Yorku ukázat také tablet Surface 4 Pro a fitness náramek Band.

21-500x297

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře