Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNové krycí sklo od PanzerGlass zamezí šmírování přední kamerou

Nové krycí sklo od PanzerGlass zamezí šmírování přední kamerou

Soukromí se pro mnoho lidí stává jednou z nejcennějších věcí a začínají se aktivně zajímat o jeho zabezpečení. Přelepování webkamer na noteboocích lidé začali dělat ve snaze zamezit hackerům nabourat se do svých osobních životů. Mobilní telefon nosí většina lidí stále u sebe a riziko, že nečekaný host bude sledovat vás a vaše kroky ještě detailněji je tak mnohem větší. Do modelové řady PanzerGlass Privacy tak byl nyní doplněn unikátní model s označením CamSlider, který je uzpůsoben pro pohodlné mechanické zaslepení přední kamerky mobilního telefonu. Uživatel tak může mít jistotu naprostého soukromí.

CamSlider je evolucí skla PanzerGlass Privacy, které kromě ochrany displeje před škrábanci a nárazy poskytuje i zvýšenou ochranu soukromí. Funguje na principu polarizace, který zaručuje, že obsah displeje vidí jenom uživatel, který kouká na displej smartphonu přímo čelním pohledem. Zvídavé pohledy ze stran nebo přes rameno pak vidí jen velmi deformovaný obraz nebo úplně černý displej.

Pro mnohé naše zákazníky ale soukromí nekončí při obsahu displeje. Smartphone je pro ně často nejdůležitějším pracovním nástrojem, který zejména u firemních zákazníků slouží i na uchovávaní množství důležitých a citlivých dat. Při těchto zařízeních jednoduše ochrany není nikdy dost, a ta hardwarová přináší ještě lepší úroveň bezpečnosti a soukromí.

Sklo Privacy CamSlider si pak celkem určitě najde svoje místo kupříkladu tam, kde je zakrývaní senzorů a kamer absolutní povinností. Uplatní se ve výrobě či laboratořích, nebo prostředí kde se funguje ve vyhrazeném režimu. Své zákazníky si tak nalezne jak v soukromé, tak státní sféře.

Nová skla PanzerGlass Privacy CamSlider budou na pultech prodejců k dispozici koncem listopadu pro modely Apple iPhone 6, 6s, 7, 8, X, Xs, Xs Max a Xr za cenu 999 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře