Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeNové iPhony s čipy od Samsungu mají horší výdrž na baterii

Nové iPhony s čipy od Samsungu mají horší výdrž na baterii

Apple sice vlastní čipové sady pro iPhony a iPady navrhuje, ovšem úlohu výrobce hrají jiné společnosti. Hardware pro nové modely iPhone 6s/6s Plus produkují jak linky značky TSMC, tak Samsungu. Právě tento fakt je ale zdrojem začínajících stížností.

Testy totiž naznačují, že ačkoli čip od Samsungu používá tranzistory menší velikosti, je minimálně při zátěži energeticky náročnější, což se negativně projevuje na výdrži telefonů. Konkrétně iPhone 6s Plus při testování v aplikaci Geekbench 3 dosáhl v případě verze s čipem od TSMC výsledku 7 hodin a 50 minut, ale s procesorem, který vyrobil Samsung, jen 6 hodin a 5 minut.

Zhruba o dvě hodiny horší výdrž baterie byla zjištěna i při testu, kdy oba telefony byly obnoveny ze stejné zálohy. Podobné zjištění přineslo i testování v benchmarku AnTuTu. Model s hardwarem od jihokorejského výrobce opět potřeboval k svému chodu více energie, navíc se i zahříval na vyšší teplotu. Společnost Apple ani výrobci TSMC a Samsung se ke stížnostem zatím nevyjádřili.

Pokud patříte ke šťastným majitelům nových telefonů od Applu, a chtěli byste vědět, jaký je pohání čipset, stáhněte si aplikaci Lirum Device Info Lite. Ta procesory Samsung detekuje pod názvy N71AP a N66AP, čipy od TSMC mají označení N71mAP a N66mAP.

Geekbench 3

1

AnTuTu

43

Zdroj: Macrumors Zive.sk

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře