Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůNovinkyNové iPhony nejdou na odbyt. Foxconn masově propouštěl

Nové iPhony nejdou na odbyt. Foxconn masově propouštěl

Firma Foxconn je světově největším soukromým zaměstnavatelem. Její čínské továrny produkují mimo jiné i výrobky Applu a právě kvůli nim přišly o práci již tisíce pracovníků. Důvodem je slabá poptávka po nových jablečných telefonech iPhone. Pracovní místa ruší údajně i druhá největší montovna iPhonů, společnost Pegatron.

U Foxconnu to běžně chodí tak, že podnik najímá desetitisíce takzvaných sezónních zaměstnanců, kteří mu pomáhají s výrobou telefonů v nejkritičtějších měsících roku, aby se do obchodů přístroje dostaly ještě před koncem roku a stihly vánoční šílenství. Tito sezónní zaměstnanci jsou obvykle zkraje nového roku propuštěni. Tentokrát však k redukci stavu došlo už během října a od té doby až do dnešního dne mělo přijít o práci už více než 50 tisíc lidí.  S propuštěním se nejčastěji setkali pracovníci čínského závodu ve městě Čeng-čou.

Apple se prakticky od začátku potýká s nižším zájmem ze strany zákazníků o své nejnovější iPhony Xr, Xs a Xs Max. Na začátku ledna firma pozměnila svůj výhled tržeb na první fiskální kvartál tohoto roku. Nejaktuálněji předpokládá, že se její tržby období říjen-listopad-prosinec vyšplhají na 84 miliard dolarů. To je o pět procent méně, než podnik predikoval před dvěma měsíci.

Důvodem poklesu prodejů je silný dolar, ale také slabší poptávka po produktech v Číně. Na vině je zřejmě i i diskutovaná kauza úmyslného snižování výkonu starších iPhonů a přemrštěné ceny nových modelů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře