Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyNové iPhony 7 a 7 Plus dorazily do Česka. Sehnat větší model...

Nové iPhony 7 a 7 Plus dorazily do Česka. Sehnat větší model je problém

V noci na dnešek se v České republice začaly prodávat nové chytré telefony od americké společnosti Apple. Ceny menšího modelu iPhone 7 začínají na 21 190 Kč, v případě provedení 7 Plus pak na 24 990 Kč.

Obě novinky s logem nakousnutého jablka jsou svým vzhledem prakticky k nerozeznání od loňských modelů, mají i stejné úhlopříčky obrazovky – 4,7 a 5,5 palce. Nabízejí ale samozřejmě řadu nových vychytávek.

Velký důraz byl kladen na kvalitu fotoaparátů, a to především u větší verze 7 Plus. Ta se na zadní straně pyšní hned dvěma objektivy. Konstrukce telefonů je nově vodotěsná a ukrývá procesor Apple A10, který je dvakrát výkonnější než předchůdce, zákazníci tedy budou moci bez omezení hrát ty nejnáročnější hry. Nové iPhony také přišly o 3,5mm konektor, nově se sluchátka připojují přes Lightning port. Další novinkou jsou stereofonní reproduktory – jeden repráček je umístěn nad displejem, druhý pak pod ním.

Stejně jako v zahraničí i u nás je větší verze 7 Plus nedostatkovým zbožím. Podle oficiálních stránek Applu se tento model objeví na tuzemském trhu až v horizontu tří až čtyř týdnů. Naproti tomu iPhone 7 se dá sehnat celkem bez problémů.

apple-iphone-7-plus-big1-500x313

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře