Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyMcLaren prý s Applem ohledně jakékoliv akvizice nejedná

McLaren prý s Applem ohledně jakékoliv akvizice nejedná

Před několika dny proběhla médii zpráva, že Apple jedná o možné koupi britského výrobce sportovních aut a majitele jednoho z týmů formule 1, McLaren Technology Group. Na údajné námluvy mezi oběma podniky upozornil jako první list Financial Times. McLaren nicméně tyto informace popírá.

„Můžeme potvrdit, že McLaren není v žádném jednání s Apple, pokud jde o případné investice. Povaha naši značky znamená, že máme pravidelná důvěrná jednání s různými stranami, která ale udržujeme v tajnosti“ uvedl mluvčí McLarenu.

List Financial Times s odvoláním na tři dobře informované zdroje uváděl, že jednání mezi oběma firmami začala před několika měsíci a Apple kromě plného převzetí McLarenu zvažuje i strategickou investici. Hodnota McLaren Technology Group se odhaduje na 1 až 1,5 miliardy liber.

Případná akvizice by přitom ze strany Apple dávala smysl. Výrobce iPhonů totiž údajně již dva roky pracuje na samořídícím elektrickém voze, přičemž c průběhu léta měl změnit strategii –  auto prý už nechce kompletně vyvinout sám, ale raději by byl hlavně dodavatelem technologie autonomního řízení.

apple-mclaren

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Můžeme potvrdit, že McLaren není v žádném jednání s Apple, pokud jde o případné investice. Povaha naši značky znamená, že máme pravidelná důvěrná jednání s různými stranami, která ale udržujeme v tajnosti“ uvedl mluvčí McLarenu.
    http://qnc-jellygamat.com/

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře