Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyNové HTC 10 je odolné. Co všechno vydrží?

Nové HTC 10 je odolné. Co všechno vydrží?

V úterý firma HTC odhalila svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. Model HTC 10 se bude snažit konkurovat těm nejlepším smartphonům na trhu, a to zejména vysokým výkonem, kvalitním fotoaparátem a precizním zpracováním. Svým majitelům nabídne také zvýšenou odolnost.

HTC u svého nového smartphonu 10 deklaruje stupeň krytí IP53. Telefon je tedy odolný jen částečně a rozhodně není vhodné se s ním potápět, jako třeba se Samsungem Galaxy S7.

Stupeň IP5x zaručuje částečnou odolnost vůči prachu. Podpora IPx3 pak znamená, že by smartphone měl vydržet nápor vody dopadající ve svislém směru v rozmezí až 60 stupňů, v úhrnném množství 10 litrů za minutu a tlaku 80-100kN/m2 po dobu nejméně pěti minut.

Podpora normy IP53 v žádném případě nezaručuje odolnost ve velmi prašném prostředí ani příliš nepomůže při focení pod vodou. Na druhou stranu, déšť HTC 10 určitě nerozhází.

HTC0

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře