Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNové Pebble Time mají barevný e-ink displej a týdenní výdrž!

Nové Pebble Time mají barevný e-ink displej a týdenní výdrž!

V roce 2013 byly uvedeny na trh chytré hodinky Pebble, s e-ink displejem a tehdy s nejdelší výdrží na jedno nabití. A takové prvenství si stále drží. O rok později byla uvedená kovová verze Pebble Steel. Nyní, v roce 2015, byly uvedeny Pebble Time s barevným e-ink displejem a stále týdenní výdrží. Displej ale není jedinou novinkou.

V 16 hodin našeho času byla na webu Kickstarter zahájena kampaň na výběr financí pro nové chytré hodinky společnosti Pebble – Pebble Time. Je 17:01 a cílová částka 500 000 dolarů již byla překonána a tvůrci mají už 2 144 895 dolarů od 11 510 fanoušků. Pojďme se podívat, na co se můžeme těšit.

Pebble + Pebble Steel
Pebble (2013) a Pebble Steel (2014)

Prvním hodinkám byla vytýkána zejména ergonomie a design. Další model vsadil na klasický kov a nejnovější Pebble Time jsou už po stránce vzhledové velmi povedené. Menší zapuštěná tlačítka, zakulacené hrany. Oproti původním Pebble je nový model o 20 % tenčí, konkrétně mají 9,5 mm. Displej kryje odolné sklo Gorilla Glass, okolo něj je pak kovový rámeček.

Pebble Time tlačítka

Co dalšího se změnilo oproti předchozím generacím? Další nejviditelnější změnou je displej. Stále je to e-ink, nyní však plně barevný (!), oproti původnímu monochromatickému. Jaké jsou výhody? Displej je stále zapnutý, nemusí mít podsvícení a je skvěle čitelný na slunci. Displej navíc zvládá vykreslovat animace rychlost 30 snímků za sekundu.

Pebble Time on vrist

Další změny se udály pod kapotou. Je zde nový procesor a 6osý gyroskop. Vibrační motůrek zůstal, přibyl ale mikrofon. Nyní budete moci vyhledávat hlasem nebo odpovídat na příchozí zprávy.

Pebble Time system

Nový je také systém. Nově se jmenuje Timeline (a dostanou ji i předchozí modely) a tlačítkem dolů se dostanete na budoucí událost, nahorů pak na zmeškané. Prostřední se dostanete na přítomnost, tedy na hodiny. A jak to vypadá v praxi? Takto.

Pebble Time future

A přepracované je také celé menu. Systém tvoří samé pěkné animace, barvičky a další zpomalující věci. I tak vydrží Pebble Time na jedno nabití stále stejně – až 7 dní. Které chytré hodinky to dnes mohou nabídnout?

Pebble Time App Menu

Novinka bude prozatím ve třech barvách – bílé se stříbrným rámečkem, černé s černý rámečkem a červené s černým rámečkem. Je možné, že se v budoucnu objeví i další barvy, stejně jako u prvních Pebble.

Pebble Time barvy

Za kolik to všechno bude? Současná cena na Kickstarteru za cenu 179 dolarů (4 200 Kč), v samotném prodeji budou za 199 dolarů (4 800 Kč), poštovné do ČR je pak 10 dolarů. Nyní máte ještě šanci využít tzv. early bird a předobjednat si je za 159 dolarů (3 800 Kč).

Pebble Time timeline

Nakonec rychlé shrnutí v bodech.

 • Nový design s odolným sklem Gorilla Glass a kovový rámečkem
 • Zcela nový barevný e-ink displej – stále zapnutý
 • Výdrž na jedno nabití 7 dní
 • Nový systém Pebble Timeline (dostanou i předchozí modely)
 • Již vytvořené aplikace i Watchfaces budou kompatibilní
 • Mikrofon pro diktování odpovědí a hlasové vyhledávání
 • Procesor Cortex M4 a 6osý gyroskop
 • Voděodolnost
 • Standardní 22mm pásky
 • Konektor pro nabíjení na spodní straně
 • Bluetooth 4.0
 • Kompatibilita s Android 4.0 a vyšším, iOS 8 a vyšším
 • Maloobchodní cena bude 199 dolarů (4 800 Kč)
 • V prodeji od května

První Pebble vybrali během 30 dní přes 10 milionů dolarů. Pebble Time mají během první hodiny 2 miliony. Kolik si myslíte, že nakonec vyberou? Líbí se vám? Plánujete jejich koupi?

 

Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://svetaplikaci.tyden.cz/author/koky/
Dlouholetý redaktor sesterského magazínu PCTuning.cz. Baví ho focení, zajímá se o nejnovější technologie a rád o nich píše. Současně pracuje jako ajťák v jedné státní organizaci. Vlastní zařízení s Androidem, ale nepohrdne ani iOS nebo Windows (Phone).
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře