Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyHackeři z Lizard Squad napadli Google, útokem se chvástali na Twitteru

Hackeři z Lizard Squad napadli Google, útokem se chvástali na Twitteru

O skupině výtržníků říkající si Lizard Squad jsme před nedávnem psali v souvislosti s prodejem DDoS útoků. Netrvalo však dlouho a nechvalně známí hackeři se opět dostali do centra dění. Tentokrát se jim podařilo přesměrovat vietnamskou doménu google.com.vn na alternativní stránky. O úspěšně provedeném útoku informovali na Twitteru.

Podobně jako v minulých případech, ani teď skupina neuvedla, proč útočila. Alternativní web nicméně obsahoval odkaz na nákup zátěžového testu s označením „Lizard Stresser“, který může využít kdokoliv, kdo si ho zaplatí, čili nejspíše se jednalo o reklamu.

Přestože Google na vzniklý problém reagoval rychle a jeho zaměstnanci dělali vše možné, aby změny v DNS systému odstranili, podobu alternativního webu zaznamenal indexovací robot Archive.org. Stránky tak navždy zůstanou součástí jeho archívu.

Vedle prodeje DDoS útoků na sebe skupina Lizard Squad nedávno upozornila také masivním útokem na služby PlayStation Network a Xbox Live. Mnoho hráčů kvůli těmto hackerům mělo smutné vánoční svátky.

55a

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře