Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNové grafické čipy a procesory od AMD bude vyrábět i Samsung

Nové grafické čipy a procesory od AMD bude vyrábět i Samsung

Pokud se nestane nic neočekávaného, měl by Samsung v příštím roce začít vyrábět čipy pro americkou společnost AMD. Konkrétně půjde o novou generaci procesorů Zen a GPU s kódovým označením Arctic Islands, které využijí 14nm proces FinFET LPP (Low-Power Plus). Informovala o tom agentura Reuters.

O část produkce nových čipů AMD se postarají ještě továrny GlobalFoundries. To kvůli tomu, aby byla zajištěna plynulost výroby a urychlen cyklus uvedení nových produktů na trh.

Prvních GPU z výrobních linek Samsungu bychom se měli dočkat ve druhém čtvrtletí příštího roku, takže nových grafických karet se dočkáme nejdříve asi až v létě. Poté mají přijít na řadu CPU architektury Zen, které jsou zřejmě poslední šancí, jak by se mohlo AMD vrátit zpátky na výsluní v oblasti procesorů.

Jihokorejský gigant v současné době vyrábí společně s TSMC i procesory Apple A9 pro nejnovější iPhony. Firma navíc také zajišťuje výrobu očekávané čipové sady Snapdragon 820 od Qualcommu.

amd

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře