Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNová verze Androidu se rozjíždí pomalu. Po půl roce je nainstalovaná na...

Nová verze Androidu se rozjíždí pomalu. Po půl roce je nainstalovaná na necelých 5 % zařízení

Google aktualizoval statistiku ukazující zastoupení jednotlivých verzí mobilní platformy Android. Ta znovu vychází z počtu zařízení, která se za posledních čtrnáct dnů připojila do internetového obchodu Play (dříve Android Market). Androidu stále drtivě vládne ?perník?, ?zmrzlinový sendvič? se rozjíždí pomalu.

Nová verze operačního systému s kódovým označením Ice Cream Sandwich je nainstalována na pouhých 4,9 % androidích telefonů. To není pro jednotlivé výrobce a celou platofrmu příliš dobrá vizitka, když uvážíme, že referenční Galaxy Nexus se začal prodávat o Vánocích minulého roku a samotný systém byl představen již na konci října.

Androidu jasně vládne Android 2.3 Gingerbread, který podle posledních statistik běží v 64,4 % zařízení. Vysoký podíl si drží i verze 2.2 FroYo, kterou používá 20,9 % uživatelů. Třetí je Eclair (Android 2.1) s podílem 5,5 %.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře