Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyNová technologie v mžiku opraví rozbitý displej

Nová technologie v mžiku opraví rozbitý displej

Nejeden uživatel zažil situaci, kdy mu smartphone spadl na zem a rozbil se mu displej. Tomuto hororovému scénáři by nás v budoucnosti měla ochránit nově představená technologie „hojení“ displeje.

Nová technologie, kterou vyvinuly chytré hlavy z Bristolské univerzity, funguje díky složitému chemickému procesu, který by se dal přirovnat například ke srážení krve po poranění kůže. Léčivá látka vyrobená z chemických látek na bázi uhlíku už čeká pouze na testování výrobců smartphonů. Ti během něj musí ověřit, zdali chemický proces nějakým způsobem nepoškozuje vnitřní vybavení smartphonu nebo jeho kryt.

Nejlepší na tom všem je, že nová samoléčívá metoda by při procesu výroby vyžadovala jen minimální změny. Také proto by nijak zvlášť nezvýšila současné ceny. Technologie by se na trh mohla dostat už do pěti let.

Obdobná technologie se využívala v leteckém průmyslu, kde se křídla letadel během náročných letů mohla sama zacelit. O látku však nemají zájem pouze v mobilním průmyslu. Hodila by se i automobilkám a kosmetickým společnostem, které by svorně vyráběly samoléčivé laky.

iphone_4_broken

Zdroj: Forbes

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře