Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyNedáte smartphone z ruky? Aplikace prozradí, jestli jste těžký závislák!

Nedáte smartphone z ruky? Aplikace prozradí, jestli jste těžký závislák!

Smartphone je skvělý pomocník. Je ochotný a vejde se do každé kapsy, ale zároveň nás umí totálně ovládnout, polknout zaživa. Jaká je hranice mezi zvýšeným používáním a závislostí? Na to dává odpověď aplikace AppT, která sleduje a analyzuje chování uživatelů chytrých telefonů.

Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našich životů, ale jen málokdo z nás si dokáže udělat jasnou představu o tom, jak často je používáme. Aplikace AppT, kterou vyvinuli vědci z univerzity v Chicagu, monitoruje veškerou aktivitu uživatele a výsledky mu podává v uceleném výpisu a přehledných kruhových grafech, z nichž se např. dozví, kolikrát za poslední den spustil aplikaci Facebook anebo to, kolik minut byl k této sociální službě přicuclý.

Pokud vám lidé ve vašem okolí často říkají, že pořád zíráte na displej vašeho smartphonu, aplikaci AppT si určitě stáhněte a vyzkoušejte. Samozřejmě že v tomto případě platí, že čím déle necháte aplikaci vaši činnost monitorovat, tím větší vypovídací hodnotu budou mít statistické údaje.

[appbox googleplay edu.northwestern.aqualab.appt]

2 3 1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře