Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyNová Tablexia už si rozumí s jablíčkem. A nejen to

Nová Tablexia už si rozumí s jablíčkem. A nejen to

Dostupná je nová verze aplikace Tablexia pro děti s dyslexií. Dle autorů obsahuje řadu vylepšení, jako je třeba snížení paměťové náročnosti na hardware, což uvítají hlavně majitelé méně výkonných telefonů, nebo synchronizaci účtů. Hlavní novinkou je ale dostupnost aplikace i pro platformu iOS. Dosud byla ke stažení jen pro Android.

Další změnou oproti předchozí verzi je, že nová Tablexia 3.0 obsahuje češtinu i slovenštinu v jedné aplikaci. V předchozí verzi bylo nutné nainstalovat si pro každý jazyk aplikaci zvlášť. Nyní je k dispozici aplikace pouze jedna. Po prvním spuštění se automaticky spustí jazyková verze podle jazyka nastaveného v zařízení (pokud to není ani čeština ani slovenština, nastavuje se jako primární jazyk čeština).

V případě, že chce hráč jiný jazyk, stačí pak jen změnit nastavení v aplikaci a ta už si sama dotáhne potřebná data. Kromě české a slovenské verze bude v blízké době možné zahrát si Tablexii i v němčině.

2 1

Tím ale výčet novinek nekončí. Při tvorbě nové verze Tablexie autoři také vyslyšeli přání nejen učitelů, ale i samotných dětí. Často se totiž stávalo, že si děti na školách nebo v poradenských zařízeních v rámci reedukací vytvořily detektivní průkaz a získaly spoustu pohárů a trofejí za dosažené úspěchy ve hře na školních zařízeních. Když pak ale chtěly v hraní pokračovat z domova, musely si vytvořit nový účet a všechny dosažené úspěchy byly pryč.

Nová Tablexia umožňuje synchronizovat si účet mezi jednotlivými zařízeními a to multiplatformě. K synchronizaci je pouze potřeba přepsat číslo detektivního průkazu, který je možné zobrazit po kliknutí na stůl v detektivní kanceláři, do druhého zařízení. A pak už nic nebrání v rozšiřování sbírky trofejí jak ve škole, tak i doma.

5 3 4

Tablexia je aplikace na trénink kognitivních schopností dětí a mladých lidí s dyslexií. Je určena jak pro školy jako doplněk výuky, tak také pro pedagogicko-psychologické poradny a samozřejmě i pro samostatný rozvoj lidí s dyslexií.

Aplikaci můžete stahovat níže:

[appbox appstore id1088811490]

[appbox googleplay cz.nic.tablexia]

Zdroj: CZ. NIC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře