Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyNová klávesnice pro iPhony přinese smajlíky v různých barvách pleti

Nová klávesnice pro iPhony přinese smajlíky v různých barvách pleti

Doposud byly smajlíky z hlediska rasy, etnické skupiny a pohlaví tak neutrální, jak to bylo možné, avšak nové verze „obrázkových“ klávesnic pro OS X a iOS přinesou možnost měnit u lidských postav barvu pleti.

Pět barevných variant vychází z Fitzpatrickovy škály, kterou používají dermatologové pro klasifikaci lidské pokožky. Základní barva emoji bude nadále „simpsonovská“ žlutá, stejná jako u jednoduchých smajlíků.

Vedle rasově diverzních emoji se součástí klávesnic stane i 32 vlajek států, dále přibude několik ikon v rodinné sekci, které zohledňují  homosexuální páry a stejně tak se změní vzhled některých starších ikon.

lk

Apple je společně s dalšími velkými firmami často kritizován, že na čelních pozicích výrazně převažují zaměstnanci bílé pleti a ostatní etnika nemají stejné příležitosti. Vydání nových klávesnic je jedním z kroků, který má přispět k narovnání situace.

Aktualizované klávesnice by měly být v březnu k dispozici pro všechny uživatele formou softwarových updatů operačních systémů iOS a OS X.

2015-02-24-apple-emoji-1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře