Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyNokii opouští ?foto génius? Damian Dinning, má namířeno do automobilky Jaguar Land...

Nokii opouští ?foto génius? Damian Dinning, má namířeno do automobilky Jaguar Land Rover

Společnost Nokia oficiálně potvrdila, že se její řady rozhodl opustit Damian Dinning, též známý jako ?foto guru?, který úzce spolupracoval na vývoji technologie PureView a telefonů Nokia N8, Nokia 808 a Lumia 920. Dinninga, který v Nokii pracoval od roku 2004, zaměstná automobilka Jaguar Land Rover.

V prohlášení zveřejněném na stránkách PureView Clubu vysvětlil, že kromě fotografování jsou jeho celoživotní láskou také automobily. Jeho rozhodnutí opustit společnost údajně nijak nesouviselo s tím, čím nyní prochází. Dinning chtěl zůstat v Anglii, kde má rodinu a odkud pochází.

Okřídlené rčení o krysách, které opouštějí potápějící se loď, zná asi každý. A i když to v tomto případě možná zní tvrdě a vůči Dinningovi i trochu nefér, nelze přehlédnout situaci, ve které se dnes Nokia nachází.

Nokia, někdejší největší výrobce mobilních telefonů na světě, zaostala za konkurencí ve vývoji chytrých telefonů. Dominantní postavení modelů iPhone od Applu a Galaxy od Samsungu zatím neohrozilo ani její strategické spojenectví s Microsoftem.

Finský výrobce nyní upíná všechny naděje k novým přístrojům Lumia 820 a 920, které jsou vybavené operačním systémem Windows Phone 8 a v případě výkonnějšího modelu, Lumie 920, pak i technologií PureView, díky které lze pořizovat špičkové snímky v šeru a tmě.

Dinning

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře