Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyNokia rozesílá velkou aktualizaci pro high-endovou Lumii 800

Nokia rozesílá velkou aktualizaci pro high-endovou Lumii 800

Společnost Nokia začal počínaje včerejším dnem distribuovat očekávanou aktualizaci pro smartphone Lumia 800, která přináší řadu změn a vylepšení, na které majitelé tohoto telefonu netrpělivě čekali. Především pak vylepšenou výdrž na baterku.

Sestavení 1600.2487.8107.12070 je vypouštěno v několika fázích. První začala včera, ta poslední je plánována ma 18. dubna, tedy vyjde zhruba za tři týdny. Dostupnost podle produktového čísla (najdete ho napsané na šuplíčku k micro SIM) si můžete ověřit v tomto odkazu.

Nejdůležitější novinkou aktualizace je vylepšená výdrž baterie. V klidovém režimu, tj. při nečinnosti, se nyní odběr telefonu pohybuje pouze mezi 40-70 mA, namísto původních 150-250 mA.

Další změnou je vylepšená kvalita přehrávání hudby. Do zvukového výstupu se nyní dostane více basů, než tomu bylo u předcházejících verzí softwaru. Softwarové klávesy také nyní svítí už při všech úrovních jasu.

A kdy dorazí na Lumii 800 tethering?

Nokia na zpřístupnění této funkce usilovně pracuje. Dočkat byste se jí měli v průběhu dubna.

Detaily o nové verzi firmwaru najdete zde.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře