Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia prodala své sídlo v Espoo a bude si ho dlouhodobě pronajímat

Nokia prodala své sídlo v Espoo a bude si ho dlouhodobě pronajímat

Manželství Nokie s Microsoftem, které bylo oznámeno v únoru 2011, není vůbec jednoduché. Mobilní telefony s Windows Phone se stále neprodávají tak, jak by si obě firmy přály. Nokia je v opravdových problémech. Hospodářské výsledky připomínají sebevraždu v přímém přenosu a světlo na konci tunelu ani zdaleka není vidět.

Dříve největší výrobce mobilních telefonů na světě dlouhodobě ztrácí tržní podíl a klesá mu i ziskovost. Kvůli největší reorganizaci pracovních míst v historii firma masově propouští. Naplánován je odchod více než 40 tisíc zaměstnanců, což je asi čtvrtina výchozího stavu.

Nokia akutně potřebuje peníze a proto se zbavuje i nepotřebného majetku, jehož provoz stojí velké prostředky. Situace už je natolik vážná, že to, o čem se dříve hovořilo v rovině spekulací, se v těchto dnech stalo skutkem. Firma prodala vlastní centrálu v Espoo a získala 170 milionů eur (původně se hovořilo o částce 250 milionů eur). Budovu koupila realitní společnost Exilion.

Pracovníci Nokie budou v sídle o rozloze 48 000 metrů čtverečných, kterou navrhl architekt Pekka Helin, pobývat i nadále. Firma si prostory bude od Exilionu dlouhodobě pronajímat. Vedení výrobce mobilních telefonů si od tohoto kroku slibuje snížení nákladů a navrácení hospodaření do zisku. Zdali to bylo správné rozhodnutí ale ukáže až čas.

Nokia

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře