Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia představuje první Lumie s Windows Phone 8

Nokia představuje první Lumie s Windows Phone 8 [textový přepis]

V New Yorku právě začala očekávaná konference, na které finský výrobce mobilních zařízení představuje své novinky s inovovanou platformou Microsoftu.

Na přetřes přijdou pravděpodobně jen dva nové telefony ? Lumia 820 a 920. Je ale možné, že nás Nokia překvapí a nakonec světu odhalí i to, co nikdo nečekal.

17:20

 • Ballmer se střídá s Elopem. Ten se ještě nakrátko zmínil o vzrůstajícím počtu aplikací v Marketplace, znovu řekl, že nové Lumie jsou nejinovativnějšími telefony současnosti, a poděkoval novinářům v sále. Konference skončila.

17:13

 • Na pódiu jsou pánové Stephen Elop a Steve Ballmer, drží se kolem ramen a pózují fotografům v sále. ?Windows Phone, tablety s Windows a nové Windows 8. Letošní rok patří Windows,? myslí si Ballmer.  ?Windows Phone 8 a Windows 8 mají hodně společného??

17:10

 • Právě probíhá představení druhého telefonu ? Lumie 820, v němž je také integrován modul NFC a má o něco menší 4,3palcový displej. Baterie má kapacitu 1650 mAh. Samozřejmostí je slot na microSD karty.

17:00

 • Ukazují se nové funkce (City Lens, Smart Shoot, Cinemagraph a Angry Birds Roost) integrované do aplikace Kamera, technologie PureView a stabilizace obrazu ? fotografie by měly být ostré i když se vám budou třeba třást ruce. Objektiv má světelnost f/2,0.

16:55

 • Lumia 920 půjde do prodeje v bílé, černé, šedé, žluté a červené barvě. Má v sobě také integrovaný modul NFC. Nyní probíhá ukázka aplikace Nokia Music s novým reproduktorem Power Up od firmy JBL. Komunikace mezi ním a telefonem probíhá přes NFC.

16:48

 • Na pódiu je Kevin Shields z Nokie. Vychvaluje použitý WXGA displej (1280 × 800 bodů), který je prý super citlivý, zkrátka jde prý o to nejlepší, co kdy ve smartphonech bylo použito, a ukazuje, že jej jde díky technologii Senstive Touch ovládat i v rukavicích, což se bude hodit v chladném počasí.

16:40

 • Belfiore hovoří o aplikaci Kamera, konkrétně o funkci zvané Lenses ? v reálném čase vidíte, jak bude váš snímek vypadat, pokud například použijete černobílý filtr. Fotografie již také bude možné nahrávat na službu Skydrive v plném rozlišení.

16:37

 • Ve Windows Phone 8 bude již možné pořizovat screenshoty obrazovky, zapotřebí bude naráz stisknout domovské tlačítko a tlačítko pro vypnutí/zapnutí. Belfiore pořízený snímek nahrál na službu Twitter.

16:32

 • Dále ukazuje integrovanou aplikaci CNN, uživatele lačnící po aktuálních zprávách to jistě potěší.

16:28

 • Na pódium přišel Joe Belfiore z Microsoftu, hovoří o Windows Phone 8 ? zmiňuje novou domovskou obrazovku, prezentuje hub Lidé a některé aplikace pro starší verzi Windowsw Phone 7. Ty budou i nadále fungovat i pod novou majoritní verzí.

16:25

 • Nová vlajková loď má pod skořápkou ukrytou baterii s kapacitou 2000 mAh. Hlavním stavebním prvkem je SoC jednotka z dílen Qualcommu ? Snapdragon S4.

16:18

 • Je vidět, že Lumia 920 nepatří k žádným prckům, ostatně má 4,5palcový zahnutý displej s HD rozlišením. Uživatelům v základu naservíruje aplikace Nokia Maps, Nokia Drive, Nokia Transport a Nokia City Lens.

16:12

 • Elopa střídá Jo Harlow, ředitelka divize chytrých telefonů, která představuje Lumii 920. ?Je to ten nejinovativnější smartphone na světě,? tvrdí. Potvrzuje se, že Lumia 920 má foťák s technologií Pureview a nabídne bezdrátové dobíjení.

16:10

 • Na pódiu je Stephen Elop, generální ředitel Nokie. Hovoří o tom, že společnost dnes učiní zásadní krok.

15:58

 • Webové stránky finské společnosti zažívají extrémní nápor uživatelů. Videopřenos zatím neběží. Využíváme tak zpravodajství serveru The Verge, odkud si vypůjčujeme i ilustrace.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře