Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyNokia představila novou královnu fotomobilů – smartphone Lumia 1020

Nokia představila novou královnu fotomobilů – smartphone Lumia 1020

Včerejším dnem, s příchodem modelu Lumia 1020, který se chlubí druhou generací 41megapixelového senzoru, Nokia nastavila novou laťku v oblasti fotografování s chytrými telefony. Nový model přichází jako jediný na trhu s novou verzí zoomu, která umožňuje lidem objevit více detailů, než kolik mohou vidět na vlastní oči.

S technologií Nokia PureView zahrnující optickou stabilizaci obrazu je telefon schopný přinášet jedny z nejostřejších snímků, které je možné pořídit digitálním fotoaparátem. Toho je dosaženo kombinací špičkového hardwaru a nové aplikace nazvané Nokia Pro Camera, která umožňuje komukoliv vytvářet profesionální snímky.

Přiblížení lze použít jak před, tak po pořízení snímku. To uživatelům umožňuje objevit a následně znovuobjevit osobní příběhy, které každý snímek může vyprávět. Díky uživatelskému rozhraní, které vizuálně demonstruje, jak jednotlivá nastavení ovlivní finální snímek nebo video, je s Nokia Pro Camera pořizování, editace a sdílení fotografií i videí snazší než kdy dřív.

S využitím nové funkce nazvané dual capture umožňuje Nokia Lumia 1020 pořídit snímek s vysokým 38megapixelovým rozlišením, pro zajištění rozsáhlých možností při dodatečné editaci, a zároveň vytvořit 5megapixelový obrázek, který lze snadno sdílet na sociálních sítí s využitím nativních funkcí systému Windows Phone 8.

41megapixelový senzor Nokia Lumia 1020 disponuje špičkovou optikou firmy Zeiss se šesti fyzickými čočkami a optickou stabilizací obrazu, která umožňuje pořizovat ostré snímky i za špatných světelných podmínek, a zároveň umožňuje pořizovat nerozmazané videozáznamy. Ty díky technologii Nokia Rich Recording mohou obsahovat stereo zvuk s až šestkrát vyšší úrovní hlasitosti než běžné mikrofony chytrých telefonů a věrně tak zachytit i ty nejhlasitější koncerty.

Nokia Lumia 1020 se začne nejprve prodávat exkluzivně v síti AT&T v USA. Prodej bude zahájen 26. července s cenou 299,99 USD s dvouletou smlouvou.

Následně během tohoto čtvrtletí Nokia Lumia 1020 dorazí do Číny a na klíčové evropské trhy. Nokia také plánuje ve spolupráci s operátorem Telefónica dodávat na vybrané evropské a latinskoamerické trhy exkluzivní verzi tohoto telefonu. Nokia Lumia 1020 bude k dispozici ve žluté, bílé a černé.

Specifikace:

  • Operační systém: Windows Phone 8
  • Čipová sada a procesor: Snapdragon S4 1,5 GHz MSM8960, GPU Adreno 225
  • Displej: 4,5″, AMOLED, kapacitní, WXGA 768 × 1280 px, Gorilla Glass 3, Glove Touch
  • Paměť: 2 GB RAM, 32 GB integrovaná
  • GPS: ano, A-GPS, digitální kompas
  • Fotoaparát: 41 Mpx, Xeonový, autofocus, Full HD video (1080p), HDR, stabilizátor obrazu, detekce úsměvu, panorama assistant, PureView technologie
  • Rozměry: 130,4 × 71,4 × 10,4 milimetrů
  • Hmotnost: 158 gramů
  • Baterie: Li-ion, 2000 mAh

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/L1020/“/]

Zdroj: Nokia TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře