Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia představila nové Lumie s Windows Phone 8, reakce analytiků jsou rozpačité...

Nokia představila nové Lumie s Windows Phone 8, reakce analytiků jsou rozpačité

Finský výrobce mobilních telefonů Nokia a americký výrobce softwaru Microsoft na společné tiskové konferenci představili nové chytré telefony Lumia. Obě společnosti vkládají do nových modelů velké naděje, přičemž doufají, že jim pomohou prosadit se na lukrativním trhu se smartphony. Věří jim ale také analytici?

Nepřehlédněte:

Lumia 920 a Lumia 820 používají operační systém Windows Phone 8, který by měl být ve své poslední verzi již vážným konkurentem systému iOS a Androidu. Oba telefony jsou vybaveny výkonným hardwarem ? mikroprocesorem Snapdragon S4 od Qualcommu, a přinášejí jednu poměrně zajímavou novinku: bezdrátové nabíjení přes speciální nabíjecí podložku. Lumia 920 má navíc fotoaparát s technologií Pureview.

Analytiky ale nové přístroje příliš nenadchly. Akcie Nokie ihned po představení nové generace Lumií klesly o třináct procent. V pátek však posílily a jedna se obchodovala za 2,64 dolaru.

Pokud se nové mobily u spotřebitelů nechytnou, evropský výrobce bude mít vážný problém, což nakonec může vyvrcholit i tím, že bude odkoupen některou z větších firem. Dříve se v této souvislosti hovořilo o Microsoftu, Samsungu nebo Amazonu.

Podle mnohých analytiků má Nokia vůbec poslední šanci, aby získala ztracené pozice alespoň částečně zpět. Neuspět si tentokrát nemůže dovolit.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře