Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyApple přestane prodávat iPhone 3GS. Do nabídky zařadí iPhone 4S s 8GB...

Apple přestane prodávat iPhone 3GS. Do nabídky zařadí iPhone 4S s 8GB pamětí

Americká společnost Apple prý plánuje po představení šesté generace iPhonu, které proběhne ve středu v Centru umění Yerba Buena v San Franciscu, vyřadit ze své nabídky model 3GS, jehož prodej byl zahájen už v červnu 2009, informuje deník The Telegraph.

Na jeho místo nastoupí iPhone 4 s 8 GB uživatelské paměti, který má přeci jen znatelně výkonnější hardware. Zdroje blízké celosvětově známému výrobci iOS zařízení rovněž tvrdí, že se začne také prodávat iPhone 4S s nejmenší pamětí (8 GB).

Apple novou generaci svého mobilu představí již tuto středu. 21. září by ji měl začít prodávat, i když zatím pouze ve Spojených státech a dalších vybraných zemích. iPhone 5 (či jakkoli jinak se oficiálně má jmenovat) bude jedním z prvních telefonů, do kterých se vsazují SIM karty standardu Nano.

Jen pro srovnání: Běžná SIM karta má rozměry 25 × 15 mm. Micro-SIM, kterou vkládáme např. do iPhonu 4 či Nokie N9, je velká 15 × 12 mm. Nová karta má velikost pouze 12 × 9 mm.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře