Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyNokia představila inteligentní sukni, vyrobenou ze smartphonů Lumia 1520

Nokia představila inteligentní sukni, vyrobenou ze smartphonů Lumia 1520

Finský výrobce se snaží chytré telefony Lumia propagovat často velmi originálním a neotřelým způsobem. Své pověsti nezůstal nic dlužen ani tentokrát, kdy si najal designéry, kteří dostali za úkol vytvořit speciální šaty, vyrobené z několika desítek phabletů Lumia 1520.

Nokia výrobu „chytré“ sukně, kde namísto látky jsou použité šestipalcové tabletofony Lumia 1520, zadala módnímu ateliéru Fyodor Golan, kterému po technologické stránce na projektu pomáhala firma KIN.

„KIN postarala o náčrt modelu, 3D tisk konečného produktu a o programovací stránku,“ uvádí se na webu Nokie.

„Vzhledem k tomu, jak se sukně pohybuje, tak se mění i obraz na displejích smartphonů a vytváří synchronizovaně nejen s pohybem nositele, ale také s ostatními telefony, třpytivý efekt, který napodobuje reálné odlesky tkaniny. Chcete-li vytvořit tuto iluzi, je k tomu zapotřebí speciální aplikace, která využívá technologii GPS ke sladění pohybů nositele se třpytem a odlesky sukně“.

Přehlídka sukně proběhne na letošním londýnském Fashion Week 2014. Prozatím se neví, co se s ní stane dál. Jedna věc je ale jistá, tančit se v ní nebude.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/sukne/“/]

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

    • Pokud je to stará dobrý nokia, jak jsme ji znali, tak praskne židle a pád udělá díru do země 😀 Pokud ne tak to dopadne sednutím za 100 000,- 😀

    • Tak se spustí sekvenční snímání, zejména u telefonů v přední části.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře