Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNokia potřebuje peníze. Prý zvažuje prodej své centrály ve Finsku

Nokia potřebuje peníze. Prý zvažuje prodej své centrály ve Finsku

Přestože jsme generálním ředitelem Nokie, Stephenem Elopem, pravidelně ujišťováni o tom, že firma je v dobré kondici a mobilní telefony Lumia tentokrát už opravdu budou pořádnou konkurencí iPhonu a androidům, opak je pravdou. Nokia je v tom až po uši.

Již tak mizerné prodeje starších modelů s WP 7.5 poslala k šípku ve chvíli, kdy oznámila, že je nebude možné aktualizovat na novější verzi systému. Mezitím zavřela také několik továren, propouštěla.

Situace je nejspíše už natolik vážná, že Nokia prý uvažuje o tom, že prodá svou centrálu ve finském městě Espoo, informoval deník Helsingin Sanomat. Z města, natož z Finska, by se ale společnost stěhovat neměla. V budově bude pobývat i nadále, pouze v nájmu.

Prodejem by si údajně Nokia mohla přijít na 250 milionů euro. Protože restrukturalizace firmy pokračuje, do konce roku 2013 bude propuštěno dalších 10 tisíc zaměstnanců a rozprodáno také několik kancelářských budov.

Nokia

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Nokia by se měla raději zbavit Elopa a začít dělat pořádné telefony. Jejich hloupé telefony vesměs nejsou špatné a s kvalitními mapami v ceně by měli nezanedbatelnou výhodu i na Androidu.

    WP je šmejd. V podstatě má nevýhody omezeného ekosystému iOSu, ke kterým přidává ještě své vlastní – ošklivý, divný vzhled, nedostatek konkurenceschopných aplikací, počáteční neodladěnost a nakonec i oznámené utnutí podpory aktuální verze. V případě Nokie to zhoršuje ještě divný design telefonů.

    Vůbec se nedivím, že se to málo prodává. Lidé ochotní (a schopní) kupovat předražené smartphony s omezenými funkcemi už mají dávno iPhone a vzhledem ke „kvalitám“ WP nemají nejmenší důvod na něj přecházet.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře