Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNokia odpískala linuxový systém Meltemi, který měl nahradit platformu S40

Nokia odpískala linuxový systém Meltemi, který měl nahradit platformu S40

V zasvěcených kruzích se již delší dobu spekulovalo o tom, že Nokia pracuje na záchranném kruhu na bázi Linuxu, operačním systému Meltemi, který by měla nabízet ve svých nejlevnějších smartphonech, kde nahradí platformu Series 40.

Nokia se několikrát nechala slyšet, že prioritou je pro ni nový operační systém Windows Phone od Microsoftu. Nicméně ani poslední verze Tango, určená pro levnější okenaté mobily, jí mnoho úspěchů zatím nepřineslo.

Lumia 610 je sice povedený přístroj, ale do propadliště dějin ho sráží příliš vysoká cena.

Ale vraťme se ještě k platformě Meltemi. Stephen Elop, generální ředitel Nokie, včera v rozhovoru s Waltem Mossbergem řekl, že Nokia nikdy žádný produkt či systém s názvem Meltemi nepředstavila. Na druhou stranu ale připustil, že Finové dnes na několika slibných projektech pracují.

Zasvěcené zdroje jsou však přesvědčeni, že Nokia na Meltemi opravdu pracovala a některé fragmenty tohoto systému využije právě v dalších projektech.

Systém Meltemi zřejmě padl za oběť mohutné restrukturalizaci, kterou severský výrobce prochází. Nokia do konce roku uzavře další dvě továrny a propustí dalších 10 000 zaměstnanců.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře