Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyNokia Lumia 925 vsadila na hliník a pokročilé funkce fotoaparátu

Nokia Lumia 925 vsadila na hliník a pokročilé funkce fotoaparátu

Nokia představila očekávaný telefon Lumia 925, který nahradí výběhovou Lumii 920 v čele nabídky finského výrobce. Kromě kovového rámečku nový model přináší uživatelům také vylepšený fotoaparát s chytrým softwarem. Do Česka se ale bohužel hned tak nepodívá.

Novinka, která je tenčí a lehčí než stávající telefony stejné řady, se může pyšnit kovovým obvodovým rámečkem, jak jsme očekávali. Nokia svůj nový smartphone vydá ve třech barvách (bílé, černé a šedé), aby si mohl vybrat každý.

Lumia 925 nabídne také po vzoru starší sestřičky bezdrátové dobíjení. Abyste ho však mohli používat, je nutné nasadit na telefon speciální plastový kryt, což není ani trochu praktické. Nokia jej bude alespoň nabízet v několika barevných variantách, čímž se odliší od konkurence.

Pro uživatele ale asi bude stejně praktičtější napíchnout Lumii do klasické nabíječky, než neustále nandávat a sundávat speciální pouzdro.

Výrobce vybavil nový telefon AMOLED displejem s úhlopříčkou 4,5 palce a rozlišením 768 × 1280 bodů. Ten před poškrábání chrání druhá generace krycího sklíčka Gorilla Glass.

Hardwarově je novinka totožná s modely Lumia 920 a Lumia 928. Mobil pohání dvoujádrový procesor, k dispozici je 1 GB operační paměti. O napájení se stará akumulátor s kapacitou 2000 mAh.

Lumia 925 má dva fotoaparáty. Zadní 8Mpx s optickou stabilizací obrazu a podporou technologie PureView a přední 1,2Mpx pro videohovory. Přítomný je na zadní straně také dvojitý diodový blesk.

Kvalita fotografií by měla být výborná zejména za špatných světelných podmínek. V oblasti softwaru Lumia 925 poté nově nabídne sadu funkcí označovanou jako Smart Camera, která umožní snadno pořizovat a editovat fotografie s možností volby přednastavených režimů jako jsou nejlepší snímek, akční snímek či kontinuální ostření.

Dobrou zprávou je, že nové vychytávky fotoaparátu dostanou i starší telefony prostřednictvím aktualizace Lumia Amber.

Lumia 925 se na trh dostane v červnu ve Spojeném království, Německu, Itálii, Španělsku a Číně. Poté bude následovat USA a řada dalších trhů. Nokia svůj vrcholný model chce prodávat za cenu okolo 469 ? bez daní a dotací, to znamená asi za 14 800 korun včetně DPH.

Lumia 925

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře