Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyCyanogenMod překonal pět milionů stažení, oznámili vývojáři

CyanogenMod překonal pět milionů stažení, oznámili vývojáři

Vývojáři, kteří jsou zodpovědní za vývoj nejpopulárnější rodiny alternativních ROM postavené na čistém Androidu, mají velký důvod k oslavě. Po uvedení verze Jelly Bean a neochotě a liknavosti některých výrobců svá zařízení aktualizovat poptávka po čistém systému obohaceném o řadu užitečných funkcí ještě stoupla a výsledkem je, že CyanogenMod slaví pět milionů stažení.

Nejrozšířenější jsou s 436 102 instalacemi noční nightly sestavení CyanogenMODu 10, jenž je založený na Androidu 4.1 Jelly Bean.

Na počátku května ale již došlo k vydání druhé RC verze (kandidáta na vydání (Release Candidate)) CyanogenModu 10.1.0, která je kompatibilní se zhruba padesátkou přístrojů. ROM je založená na stále nejnovějším Androidu 4.2.2 Jelly Bean.

CyanogenMod patří již delší dobu k nejznámějším a nejpoužívanějším alternativním ROM pro chytré telefony s Androidem.

Jeho popularita dále roste, na čemž má hlavní podíl Steve Kondik, který nedávno ukončil pracovní poměr u Samsungu a vrátil se zpět ke svému týmu.

CyanogenModZdroj: Droid-Life

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře