Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyNokia Lumia 510 ? Nejlevnější model se systémem Windows Phone 7.5

Nokia Lumia 510 ? Nejlevnější model se systémem Windows Phone 7.5

Společnost Nokia představila nový model Lumia 510. Tento telefon s čtyřpalcovým displejem přináší operační systém Windows Phone za ještě dostupnější cenu. V České republice mát být levná Lumie dostupná na jaře příštího roku. Uživatelé si ji budou moci koupit za méně než 5000 korun s DPH.

?S modelem Nokia Lumia 510 pokračujeme v naplňování našeho závazku přinést platformu Windows Phone na nové, nižší cenové hladiny,? uvedla Jo Harlow, výkonná viceprezidentka Nokia Smart Devices.

Lumia 510 se na trhu objeví v červené, žluté, azurové, bílé a černé barvě. Uživatelé budou moci využívat aplikace Nokia Mapy, Nokia Autem a Nokia MHD, deklaroval finský výrobce.

Hardwarovou výbavou je novinka podobná modelu Lumia 610. Nabídne jednojádrový procesor s taktem 800 MHz a 256 MB operační paměti, což zabrání spouštění náročnějších aplikací. Uživatelská paměť má mít velikost pouze 4 GB a nebude ji díle možné rozšířit pomocí paměťových karet microSD. Telefon bude pohánět baterie s kapacitou 1300 mAh.

Nokia

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře