Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia to ještě úplně nezabalila. Představila tablet N1 s Androidem, který vypadá...

Nokia to ještě úplně nezabalila. Představila tablet N1 s Androidem, který vypadá jako iPad mini

O Nokii se v poslední době mluvilo hlavně v minulém čase, jak se ale ukázalo, bylo to předčasné. Firma dnes v Helsinkách představila nový tablet s operačním systémem Android a příznivou cenou. Sebastian Nyström ho na tiskové konferenci Slash 2014 uvedl slovy: „Je to zařízení pro vás, pro fanoušky Nokie.“

N1 je první hardwarový produkt Nokie po odprodeji mobilní divize společnosti Microsoft. Ta se před nedávnem rozhodla, že logo Nokia ve svých produktech s Windows a Windows Phone používat nebude.

Tablet má osmipalcovou úhlopříčku a rozlišení 2048 × 1536 obrazových bodů. iPad mini od Applu připomíná designem i konstrukcí, výrobce totiž také použil jeden pořádně opracovaný kus hliníku.

Hnacím motorem novinky je 64bitový procesor Intel Atom Z3580 o taktu 2,4 GHz doplněný o 2 GB operační paměti. Pro data, aplikace a hry je vyhrazeno 32 GB. Slot pro microSD karty chybí.

V „en jedničce“ se pak vůbec poprvé objevuje nový konektor microUSB Type-C, který je oboustranný podobně jako Lightning konektor do Applu. Tablet je také vybavený dvojicí fotoaparátů – ten zadní má rozlišení osm megapixelů, vpředu je senzor s rozlišením pět megapixelů. Operačním systémem je nový Android Lollipop obohacený o Nokia Z Launcher. Energii zařízení dodává slušný akumulátor s kapacitou 5 300 mAh.

Nový tablet N1 se začne prodávat až v únoru, a to zatím pouze na čínském trhu, kde jeho cena vychází v přepočtu na 250 dolarů bez daně (5 500 Kč). Na dalších trzích se má objevit až v průběhu příštího roku.

1

 

7,9″ displej s rozlišením 2048 × 1536 je plně laminovaný. To znamená, že samotná zobrazovací jednotka je plně přilepena ke sklu, které ho překrývá. Výhodou je, že displej pak odráží méně světla a je tak více čitelný. 

4

Tablet bude dostupný ve stříbrné a šedé barvě

5

Na zadní straně má osmimegapixelový fotoaparát…

10

A běží na novém „Lízátku“ s vlastní nadstavbou

nokian17_1020_verge_super_wide

Jako první přichází s oboustranným  konektorem microUSB Type-C

nokian18_1020_verge_super_wide

Uvnitř najdeme výkonný hardware a 5300mAh akumulátor

Podívejte se ještě také na video

Zdroj: The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře